24 miljonit dollarit Tai Bitcoini kelmusega kaasneb tuntud investor ja televisiooni näitleja

Tuntud börsinvestor Prasit Srisuwan väitis, et on kahjustatud partei, kui tegemist on 24 miljoni dollarilise biketüroo kelmusega, mis ohustas Soome riiklikku Aarni Otava Saarimaad. Srisuwan soovitas Saarimaal oma suure kasvupotentsiaaliga investeerida DNA 2002 Plc aktsiatesse, bitsiinidega seotud äri. Ta vahendas tehingu, kuid ei suutnud kunagi varusid pärast raha võtmist kätte anda.

Petco Worth $ 24 Million Bitcoinil on silmapaistvad nimed Tais

Tai kriitokuupäeva investeerimiskokkupanus on rahvusvahelise tähelepanu pälvinud, kuna riigi kuritegude tõkestamise osakond otsis kaheksa vahistamismäärust, sealhulgas kaks tuntud Tai näitleja Jiratpisit Jaravijit’i kaks õde-lendu, kes võivad rahapesu eest tasuda, kuna tema pangakonto on saanud 630 000 dollarit Baht pettusest. 27-aastane seebi näitleja ütles võimudele, et tema vanem vend Prinya Jaravit kasutas oma pangakontot.

Väidetav peaarvepidaja Prinya arreteeriti ja on nüüd kautsjoni all. Vastlane investor Prasit Srisuwan, kes on välismaal, kuid ka vahistamismääruse objektiks, rääkis pressikonverentsil, et on süüdlase asemel ohver. Vastavalt CSD asetäitja Chakrit Sawasdee andmetele võeti temale vastu pettust, kes väitis, et maakler võttis Saarimaal Bitcoini väärtusega 24 miljonit dollarit, kuid ei andnud kunagi 500 miljonit aktsiat DNA-st 2002-le 0,50 batise kohta, mida ta peaks omandama. Saarimaal ja tema Tai tüdruksõber Chonnikan Kaeokaseeonly sai ainult 345 miljonit aktsiat, kutsudes neid esitama 2018. aasta jaanuaris kaebuse politseisse.

Ajakirjanduskonverentsil selgitas börsimajutus, et pärast kaebust käesoleva aasta alguses kaotas ta eakaaslaste ja klientide usaldusväärsuse ja maine. Ta ütles, et ta küsis pensionil olevast õiguskaitseorganist Capt Thammanat Prompaost, et veenda Prinyat üle andma ülejäänud 155 miljonit aktsiat Saarimaale. Saastekvootide 345 miljonit aktsiat edastati 2017. aasta novembris kahes osas.

“See juhtum on keeruline. Peaksime hoolikalt läbi vaatama dokumente ja jälgima rahatraali. Rahapesu eest maksesime, kontrollime kommertspankade raha ainult õdede-vendade ja nende pereliikmete ja sugulaste raamatupidamisarvestuses. Raha tuleb külmutada ja tuua ohvritele tagasi, “ütles aseväline Sawasdee.

Eelmisel nädalal kutsusid Tai ametivõimud Prasitit ja veel seitse kahtlustatavat. Bikotiini kelmuse väidetav vahetus Saarimaa bikettini fiaadi vääringuks ja seejärel pankrotistasid raha mitme pangakonto kaudu. CSD on külmutanud üle 50 pangakonto ja konfiskeerinud kelmusega seotud maatükkide väärtused 5,27 miljonit dollarit. Prinya külmutatud kontodel oli kokku 3,3 miljonit dollarit. Tema õe kontodel oli bikotiini kelmusega seotud üle 4,2 miljonit dollarit.