Laenud inimeselt inimesele – see on tulevik

Laenu andmine ja laenu võtmine ei ole mingi viimase aja leiutis, mille kaalumine peaks häirekellad helisema panema ja millest tasuks eemale hoida. Samamoodi pole uueks nähtuseks laenud inimeselt inimesele ega sms laen või kiirlaen. Selleks, et oma talumaja püsti saada või lapsed linna kooli saata, ei olnud mitte kõikidel sobivat rahahulka olemas ja natuke tuli siit laenata, natuke sealt. Aga alati ei ole võtta pankasid, mis tähendab, et toetuda tuli oma ligimestele ning laenud inimeselt inimesele oli pigem elu tavapärane osa.

MIKS LAENATA INIMESELT? MILLEKS SIIS PANGAD ON?

Tänapäevases maailmaski ei ole inimestevahelist laenamist unustatud. Küll saab kellegi käest laenata autot, et kaugemale poodi sõita, telefoni kiireks helistamiseks või sõbra oskusi, et oma korter paremasse korda kõpitseda. Lisaks eelmainitud laenamise variantidele, on levinud ikkagi ka ju raha laenamine.

Kui häda käes, oleks paljude esmane valik tihtipeale laenamine kas perelt või sõpradelt. Kui aga neil pole vajaminevat summat vaba rahana olemas, siis tundub, et muud ei jää üle ja peabki panka minema. Pankade teenuse kasutamine tundub ainus ja turvaline otsus, sest need on eksisteerinud sajandeid ja me oleme olemasoleva teenuse kasutamisega lihtsalt harjunud. Seega oleks justkui skaala ühes otsas pere ja sõbrad ja teises otsas pank.

 

Õnneks on viimaste aastate jooksul aga tekkinud keskkonnad internetis, mis vahendavad laenupakkumisi ja viivad kokku laenutaotleja ning laenuandja, mahtudes seega eelpool mainitud skaalal pigem kuskile keskele. See tähendab, et kui lähedastel pole võimalik laenu anda, on olemas suurepärane alternatiiv tavapanganduse kõrvale. Veebikeskkonnad tähendavad, et laenud inimeselt inimesele ei nõua enam isiklikke kontakte ega kellegagi reaalselt kohtumist. Lisaks sellele võib eraisikutelt laenamine olla sama turvaline, kui pangast laenamine ja isegi soodsam valik. Laenud inimeselt inimesele on kasvutrend ja kõigi prognooside kohaselt ei kaota nad laenumaailma tulevikus niipea oma positsiooni. Miks on see nii?

 • Laenutaotlejal on suurem tõenäosus laenu saada ja reeglina toimub see ka kiiremini kui pangast laenates;
 • Võetav laen on kokkuvõtlikult soodsam kui või SMS-laen;
 • Võimalik on määrata endale sobilikud tingimused ja oodata, kuni leidub nende tingimustega nõustuv laenuandja;
 • Taotlemisprotsess on siiski võrdlemisi lihtne;
 • Olenevalt portaalist võib puududa tagatise, konto väljavõtte ja sissetuleku nõue. Laenu on võimalik taotleda ka neil, kes on lisatud maksehäirete registrisse.

Samas ei ole laenud inimeselt inimesele üksnes nendele, kes on laenutaotleja rollis. Ilma laenuandjate ehk investoriteta, sellised keskkonnad ei toimiks ja muidugi tähendab see, et midagi peab kogu protsess pakkuma ka investorile:

 • See on turvaline ja lihtne viis vaba raha investeerimiseks;
 • Kõik nõutud tegevused on võimalik teha kodust lahkumata;
 • Otse rahastamine toob suurema taotluse;
 • Võimalus olla abiks neile, kes vajavad laenu;
 • Laenajate taustakontrolli teeb portaal ise ning igal investoril on võimalus valida, kui palju ta soovib riskida.

Laenud inimeselt inimesele on valdkond, kus eelised on tagatud nii laenajatele kui ka laenuandjatele. Veebikeskkondade kasutamine endale sobivaima laenu leidmiseks on kerge. Nii investorite kui ka laenajate hulgas on oma kvaliteetse teenusega populaarsuse saavutanud MoneyZen, Bondora ja Omaraha, mida ka meie julgeme soovitada.

Ja minnes olevikust tagasi mineviku, siis esivanemad ütleksid vast midagi sellist: „Raha peab käüma ühest käest tõise kätte.“

BONDORA

Bondora on juhtiv platvorm Euroopa eraisikulaenudesse investeerimiseks, mis pakub võimalust laenata kuni 10 000€ kiirelt ja turvaliselt. Alates 2009. aastast on nad menetlenud üle 400 miljoni euro väärtuses laenutaotlusi madala ja keskmise riskiga laenutaotlejatelt. Bondora laene rahastavad investorid, mis võimaldab säästa menetluskuludelt ja vältida tavapanganduses kehtivaid keerulisi nõudeid.

Laenusumma ja tähtaeg

Minimaalseks laenusummaks on 500€, maksimaalseks aga 10 000€. Laenu tagasimakseperiood on aga veelgi paindlikum, ulatudes kolmest kuust kuni viie aastani. Neil, kes pole oma otsuses veel kindlad, on võimalus kasutada ka tasuta konsultatsiooni võimalust, et saada selgus enda soovides ning võimalustes.

Laenu taotlemine

Kolm väga kerget sammu: Esiteks, vali endale sobivad tingimused. Teiseks, kontrolli üle laenusumma ning –periood, tarbijakrediidikulukuse määr ning kas kättesaadav summa ja tagasimaksete summa on sobivad. Kolmandaks, kui oled eelnevaga rahule jäänud, saad taotluse kinnitada ja täita küsimustiku, mis on nähtav üksnes Bondora töötajatele. Kogu protsess võtab üksnes viis kuni kümme minutit. Laenutaotlus vaadatakse läbi Bondora analüütikute poolt ühe tööpäeva jooksul ja laenupakkumine saadetakse e-mailile.

Kokkuvõte

Bondora veebilehel on mugav pidevalt oma rahalisel olukorral silma peal hoida. Kliendi isiklik veebileht näitab ära, kui palju on laenude jääk, kui palju on vaja teha tagasimakseid käesolevas kuus ja kui palju järgnevas kuus. See vähendab ohtu, et laenumaksed lihtsalt ära ununevad, mis võiks omakorda suuremaid probleeme kaasa tuua.

 


 

OMARAHA

Omaraha pakub väikelaenu ja tagatistega laenu kuni 5 aastaks, intressiga alates 12% aastas. Portaal tegutseb 29 riigis ning on väljastanud laene juba rohkem kui 8 miljoni euro eest. 21 936 kasutajate hulka kuuluvad nii laenajad kui ka investorid.

Laenusumma ja tähtaeg

Laenusumma suurus on otseses sõltuvuses ka valitud tähtajast. Näiteks kui määrata laenuperioodiks kaks kuud, saab laenu võtta summas 50€ kuni 500€. Kui aga laenuperiood on 5 aastat, siis minimaalseks summaks saab olla 200€ ja maksimaalseks 3500€. Täpne laenulimiit määratakse aga vastavalt krediidiskoorile.

Laenu taotlemine

Pärast Omaraha veebilehel registreerimist saad sa esitada oma laenusoovi – milline summa ja kui pikaks ajaks – ning portaal ise otsib sulle sobivaima pakkumise. Juhul kui pakkumine esmapilgul ei sobi, on sul võimalik esitada enda ideaalne soov ja see kuni nädalaks ootele panna. Kui peaks tekkima sobiv pakkumine, sõlmib portaal automaatselt lepingu ning raha kantakse sinu virtuaalkontole. Selleks, et raha kasutama hakata, on vaja teha viimane samm ning see virtuaalkontolt oma isiklikule pangakontole kanda.

Kokkuvõte

Laenamisprotsess on tehtud võimalikult lihtsaks. Laenaja saab täpse info selle kohta, mida on vaja teha laenutaotluse saamiseks kui ka selle kohta, kuidas hiljem laenu korrektselt tagasi maksta. Tänu võimalusele jätta portaali endale sobivaim soov, millele investorid saavad reageerida, on igaühel võimalus leida endale turu parim laenuvariant.

Veel kasuliku lugemist:

 • Pangaliit.ee
 • Parimintress.ee kiirlaen
 • ParimIntress.ee sms laen
 • Minuraha.ee

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *